Bahçeli’nin talimatıyla MHP’den istifa eden Sancaklı, Bahçeli’nin davetiyle partisine geri döndü

T24 Haber Merkezi

Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı‘nın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin davetiyle partisine geri döndüğü bildirildi. Sancaklı, 9 Aralık 2023’te sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bahçeli’nin isteğiyle partisinden istifa ettiğini yazmıştı.

TIKLAYIN – MHP’nin “A Takımı” belli oldu

Saffet Sancaklı, Bahçeli’nin çağrısıyla MHP’ye geri döndü. Sancaklı’nın partiye dönüşü ile MHP’nin TBMM’deki vekil sayısı yeniden 50 oldu.

Ne olmuştu?

Sancaklı, yerel seçim döneminde, “Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Cumhur İttifakı, Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder” açıklamasını yapmıştı. Bahçeli de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray formalarını giyen Sancaklı’ya tepki göstererek, “Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir!” ifadelerini kullanmıştı.

Tüm bu yaşananların üzerine Bahçeli, Sancaklı’nın istifasını istemiş, Sancaklı da sosyal medya hesabından, “Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve Partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum” yazarak istifa ettiğini açıklamıştı.

TIKLAYIN – MHP’li Saffet Sancaklı: Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x